Tasarımcıların Hayali EVTEKS'te Gerçeğe Döndü

Türk ev tekstili ihracatına 25 yıldır kesintisiz destek veren EVTEKS, ziyaretçilerine en yeni tasarımlarla birlikte tazelik, yenilik ve modayı da beraberinde sundu. Trend alanında, 2020 ev tekstili trendlerini de belirleyen EVTEKS’e, dünyaca ünlü tasarımcı Sanne Schuurman geldi.

Eğlenceli ve deneysel çalışma şeklini, katmanlı renkler, malzeme ve doku dünyası ile donatan Schuurman kendini şu şekilde ifade ediyor; “EVTEKS’te seminer vermek dünyanın en önemli tasarımcılarının oldum olası ilgisini çekmiştir. Çünkü tasarımcı olarak kendini ve hayallerini bu fuarda ifade etmek tamamen profesyonellik gerektiriyor.

Profesyonel tasarım dünyasına adım atmak ise meslektaşlarınızın aynı zamanda rakipleriniz de olması demektir. Bu yaratıcı yeteneğin bir araya getirilmesinin çok daha mantıklı bir adım olduğunu hissettim, çünkü birlik içinde yaratıcı güç, sektöre başka türlü açılması mümkün olmayan kapıları açabiliyor. Bu kolektif enerji benim için, “Envisions”ın itici gücüdür ve bu tür bir metodolojinin son derece değerli olduğuna ikna oldum.”