Portekiz'den EVTEKS’e Devlet Desteği

Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS, Portekiz Devleti’nin desteği aldı. Home From Portugal yöneticilerinden Maria Alberta Canizes’in, EVTEKS’e özel olarak verilen yemekte yaptığı açıklamada, fuara katılacak Portekizli ev tekstili üreticilerine devlet desteği sağlanacağını söyledi. Portekiz’in EVTEKS’e verdiği bu destek, ülkenin ev tekstili üreticileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Öte yandan, Portekiz’in ev testili üzerine en önemli üreticilerinin üye olduğu Home From Portugal’in geleneksel yemeği Pousada Mosteiro de Guimarães otelinde düzenlendi. Yılda bir kez organize edilen yemeğin özel davetlisi olarak etkinlikte yerini alan CNR Holding, Portekizli ev tekstili üreticilerine EVTEKS 2020’nin sunumu ve tanıtımı yaptı. Türkiye Portekiz arasında gerçekleşmekte olan ev tekstili ticaretinin rakamsal verilerinin paylaşıldığı sunumun sonunda, iki ülke arasındaki ev tekstili ticaretinin artırılması için iş birliği kararı alındı.

Portekiz’in en önemli ev tekstili firmalarını da ziyaret eden CNR Holding’in yurt dışı satış ve pazarlama ekibi, EVTEKS’in uluslararası tanıtım ve pazarlama çalışmalarına ABD’den Çin’e, Avustralya’dan Rusya’ya kadar, dünyanın dört bir yanında devam edecek.