Haberler


EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

125 bin alıcı Türk halısı için gelecek

26 yıldır Türk ev tekstili sektörünün ihracat ve markalaşma sürecine büyük katkılar sağlayan EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nda bu yıl ilk kez “Halı Özel Bölümü” kurulacak....


EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

2022’in En Trend Renkleri EVTEKS Fuarı’nda

Tasarım sürecinin kritik bir unsuru olan RENK, marka bilinirliğini %87 oranında artırır ve ürün satın alımlarının %85'ini etkiler. Bu alanda dünyanın en güvenli renk liderliğini...


EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

Ev Tekstili Dünyası 1 - 5 Kasım 2022’de Buluşuyor

Dünyanın en büyük iki ev tekstili ve dekorasyonu fuarından biri olan İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), 1.000’in üzerinde markanın katılımı ile 1 - 5 Kasım 2022 tarihlerinde, 150 bin metrekare alanda düzenlenecek.


EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

EVTEKS Seminerleri 2022’de Çok Daha Renkli

Ev tekstili sektöründeki tüm yeniliklerin sergilendiği ve modaya yön veren ürünlerin, ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı “EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı”, 1 - 5 Kasım 2022 ’de, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde açılacak.


EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

Ticaret kadar EVTEKS’in seminerleri de konuşulacak

Ev tekstili sektöründeki tüm yeniliklerin sergilendiği ve modaya yön veren ürünlerin, ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu “EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı”, 1 - 5 Kasım 2022 tarihleri arasında organize edilecek. .


EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

EVTEKS’e Halı Özel Bölümü Kuruluyor
Türk Halı Sektörü EVTEKS İçin Hazırlanıyor

Dünya ev tekstili ve dekorasyon sektörünün en büyük iki ticaret platformundan biri olan EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, 1 - 5 Kasım 2022’de 26. kez kapılarını açacak.EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

Türk halısının gerçek gücü EVTEKS HALI ÖZEL BÖLÜMÜ’nde

Dünyanın en büyük ve en önemli fuarlarından biri olan EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından yirmi altıncı kez CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.EVTEKS'in yeni tarihi belli oldu

EVTEKS'in Yeni Tarihi

Bilindiği üzere, Covid-19 pandemi önlemleri çerçevesinde, 20-24 Eylül 2021 tarihleri arasında Türkiye'de düzenlenmesi planlanan tüm ulusal ve uluslararası fuarlar, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun 12 Mart 2020 tarihli kararı gereğince T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 1 5 Kasım 2022 sonrası döneme ertelenmiştir.


EVTEKS’ten 120 Ülkeye İhracat Olacak

26’ncı kez kapılarını açmaya hazırlanan ve dünyanın dört bir yanından alıcıların ziyaret edeceği EVTEKS Fuarı, gelecek sezon tasarımlarına ve dünya ev tekstili sektöründeki yenilikçi ürünlere de ev sahipliği yapacak.


Yaşam Alanına Dair Her Şey İçin EVTEKS’i Bekleyin

Dünya ev tekstili sektörünün trendlerini belirlemesinin yanı sır en büyük ticaret platformlarından biri olarak da ön planda olan EVTEKS – 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek.


Ev Tekstili Dünyası 26’ncı Kez Buluşuyor

Oluşturduğu ticaret hacmi ve misafir ettiği uluslararası alıcıları ile Türkiye’nin yanı sıra dünya Ev tekstili sektöründe de söz sahibi EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, sektörü 26’ncı kez tek çatı altında toplayacak.


Ticaret EVTEKS ile Devam Edecek

Çeyrek asırdır Türk ev tekstili ve dekorasyonu sektörünün markalaşma, yeni markalar yaratma ve ihracat alanlarındaki en büyük organizasyonu EVTEKS, sektörün ticareti hacmi için bu yıl da ara vermeden çalışacak.
EVTEKS Frankfurt’un Her Yerinde

Özgün tasarımları ve uygun fiyat politikasıyla neredeyse tüm ülkelerden talep gören Türk ev tekstili, sektörün uluslararası markası EVTEKS’te, bir araya gelmeye hazırlanıyor. Ev tekstili sanayisini 26 yıldır başarılı bir şekilde temsil eden fuarın uluslararası tanıtım çalışmaları ise tüm dünyada aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.


EVTEKS’e Gelmeyen Ülke Kalmayacak

EVTEKS; dünyada üç kıtanın kesiştiği tek ülke olan Türkiye’nin en önemli ticaret merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde, kapılarını 26’ıncı kez açmaya hazırlanıyor. EVTEKS, Türkiye’nin tasarım, üretim kalitesi ve üretim kapasitesini uluslararası pazarda temsil eden en önemli ev tekstili markalarını, dünyanın 120 ülkesindeki son tüketiciye ulaştırıyor.


EVTEKS’ten Tekstil Makinecilerine Yılın Fırsatı

Dünyanın en büyük iki ev tekstili ve dekorasyonu fuarından biri olan EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı bu yıl 26. kez kapılarını açıyor. CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar 150 bin metrekare alanda, 1000’den fazla firmayı 120 binin üzerinde sektör alıcısı ile buluşturacak. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in desteğini alan fuarda 150’nin üzerinde yabancı firma da ürün sergileyecek.


Portekiz'den EVTEKS'e Devlet Desteği

Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS, Portekiz Devleti’nin desteği aldı. Home From Portugal yöneticilerinden Maria Alberta Canizes’in, EVTEKS’e özel olarak verilen yemekte yaptığı açıklamada, fuara katılacak Portekizli ev tekstili üreticilerine devlet desteği sağlanacağını söyledi. Portekiz’in EVTEKS’e verdiği bu destek, ülkenin ev tekstili üreticileri tarafından memnuniyetle karşılandı.


Dünyaya Açılmanın Yolu EVTEKS

Türkiye ev tekstili sektörü yaklaşık 90 milyar dolarlık ihracat hacmiyle en yüksek ihracat yapan sektörlerden biridir. Tasarım ve üretim gücü ile Çin, Hindistan ve Pakistan'ın ardından Türkiye dünyanın dördüncü büyük ev tekstili üreticisidir. Dünyanın en büyük dördüncü ihracatçı ülkesi olan Türkiye'nin dünya ev tekstili ihracatından almış olduğu pay %3,6 oranındadır.


EVTEKS bu kez Şangay'daydı

EVTEKS bu kez Şangay'daydı

Tülden perde sistemlerine, banyo ürünlerinden uyku ve yatak odası tekstiline, döşemelikten mutfak ve yemek odası tekstiline kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip EVTEKS'in yurt dışı tanıtımları bu kez Sangay'da yapıldı. EVTEKS'in tanıtımları, CNR Holding'in Dubai ve Londra ofisleri ve özel anlaşmalarla yetkilendirilen 78 uluslararası acente üzerinden de yapılıyor.


EVTEKS'in ABD tanıtımları New York'ta başladı

EVTEKS'in ABD tanıtımları New York'ta başladı

Dünyanın birçok ülkesindeki ev tekstili alıcısının, özgün tasarımları ve uygun fiyat politikasıyla uluslararası bir marka haline gelen EVTEKS’e ilgisi her yıl artarak devam ediyor. Yurt dışı tanıtımları, doğru ülke, doğru şehir ve doğru zamanda yapılan EVTEKS’in yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısının sistemli bir şekilde artması, fuarın, ülke ekonomisi ve istihdamına da büyük destek vermesini sağlıyor.


Ev tekstilinde markalaşmanın yolu EVTEKS'ten geçiyor

Bursa’dan EVTEKS'e dev katkı

Bursalı 224 firmanın fuarda yer aldığını belirten Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı Pınar Taşdelen Engin, “Ev ve mekan tekstili denilince ilk akla gelen ülkelerin başında Türkiye geliyor. Yaklaşık 800 firmanın katıldığı fuarda UTİB üyesi 224 firma yer aldı. Başka bir deyişle Bursalı firmalar EVTEKS’in üçte birini oluşturdu. Dünyanın önemli alıcılarının geldiği bu fuar, sektör ihracatını artırmak için iyi bir fırsat oldu” dedi.


Ev tekstilinde markalaşmanın yolu EVTEKS'ten geçiyor

Ev tekstilinde markalaşmanın yolu EVTEKS'ten geçiyor

Ev tekstilinde, trend ve modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS) sektör profesyonelleri tarafından ilgiyle takip edildi.


Geri Dönüştürülmüş Pamuktan Nevresim

EVTEKS'te Geri Dönüştürülmüş Pamuktan Nevresim İlgi Çekti

Sürdürülebilir bir dünya için geleceği düşünen ürünler 25. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı EVTEKS'e damga vurdu.


Milou Ket

Geleceğin ihracatçıları EVTEKS’i açtı

Bu yıl 25’inci kez düzenlenen İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden 50 bini yabancı 120 bin alıcının katılımı ile düzenlendi. Pet şişe ve polyester ipliklerinin geri dönüştürülmesiyle üretilen perdeler ve pamuk ipliklerinin geri dönüştürülmesiyle elde edilen nevresimler fuarda öne çıkan çevre dostu ürünler arasında yer aldı.


Milou Ket

1000 Marka Katılacak, 1 milyar dolar döviz gelecek

Her geçen gün yabancı katılımcı sayısını artıran EVTEKS Fuarı’nın yükselen bir değer olduğuna dikkat çeken CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “EVTEKS Fuarı’nda 30 ayrı ülkeden 150’den fazla yabancı firma katılıyor. Bu yönüyle EVTEKS, 150 milyar doları bulan global ev tekstili ticaretine yön veren en önemli fuarlar arasında yer alıyor. Bu yıl düzenlenecek fuarımızda 1 milyar dolar iş hacim oluşacağını bunun yanı sıra EVTEKS’in Türk ev tekstili ihracatına katkısının da 500 milyon doların üzerinde olacağını ön görüyoruz” dedi.


Milou Ket

Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı

CNR Holding ve Ticaret Bakanlığı destekleri ile İTKİB - İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen alım heyeti organizasyonlarında, yüksek alım gücüne sahip çok sayıda yabancı firma temsilcisi fuar katılımcıları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.


Milou Ket

Bahar Korçan Alternatif Varoluşları ile EVTEKS’teydi

Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS, 25’inci kez CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşti. 23-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen fuarın trend teması ünlü tasarımcı Bahar Korçan tarafından ‘Alternatif Varoluşlar’ olarak belirlendi. ‘Sakin Dokunuş’, ‘Yaratıcı Bakış’, ‘Zevkü Sefa’ ve ‘Yapay-Doğal Deneyim’ trendleri doğrultusunda hazırlanan koleksiyon, fuar alanında kurulan trend alanında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.


Milou Ket

Dünyaca ünlü Hollandalı stilist Milou Ket EVTEKS'teydi

23 Nisan'da, global ticaretin merkezi CNR Expo Yeşilköy'de kapılarını açacak olan EVTEKS'te ev tekstili sektörünün en büyük ticari buluşması gerçekleşti. Fuarda ayrıca, dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından sektörün gelişmesine yön veren seminerler yer aldı. Tasarımcılardan biri de Hollandalı stilist Milou Ket.


Her Yıl Nisan'da Dünya

EVTEKS seminerlerine İtalyanlar geldi

Ürün ve mobilya tasarımında uluslararası çok sayıda ödüle sahip tasarımcılar, dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri EVTEKS seminerlerinde ziyaretçiler ile buluştu. Sektör hakkındaki son gelişmeler, yenilikler, tasarım teknolojileri gibi çok sayıda konunun ele alındığı seminerlerde yer alan tasarımcılardan biri de İtalyan Ilaria Bianchiç.


Her Yıl Nisan'da Dünya

Tasarımcıların hayali EVTEKS’te gerçeğe döndü

Türk ev tekstili ihracatına 25 yıldır kesintisiz destek veren EVTEKS, ziyaretçilerine en yeni tasarımlarla birlikte tazelik, yenilik ve modayı da beraberinde sundu. Trend alanında, 2020 ev tekstili trendlerini de belirleyen EVTEKS’e, dünyaca ünlü tasarımcı Sanne Schuurman geldi.


Sektörün 5 Milyar Dolarlık Hedefi Hedefi

Sektörün 5 milyar dolarlık 2023 hedefi EVTEKS katkısıyla yakalanacak

Dünyanın en büyük dördüncü ihracatçı ülkesi konumunda olan Türk ev tekstilinin en büyük fuarı EVTEKS, sektörün 5 milyar dolar olan 2023 ihracat hedefine ulaşmasında önemli katkı sağlıyor.


Dünyaya Açılmanın Yolu EVTEKS

EVTEKS'e devletten iki büyük destek!

EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 2019 katılımcıları bu yıl hem KOSGEB hem de Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. TİCARET BAKANLIĞI: Teşvik oranı üst limit 30.000 TL olmak üzere alan kirası ve stant konstrüksiyonunun %50'sidir.