EVTEKS'te Geri Dönüştürülmüş Pamuktan Nevresim İlgi Çekti

Sürdürülebilir bir dünya için geleceği düşünen ürünler 25. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı EVTEKS'e damga vurdu.

Hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan ve son teknolojilerin ışığında tasarlanan Zorlu Tekstil’in inovatif ürün grubu TAÇ Inova, geri dönüşümlü ürünler tasarlıyor. Pet şişe ve polyester ipliklerin geri dönüştürülmesiyle yaşam alanlarına yenilik getiren TAÇ Reborn Perde ve pamuk ipliklerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen TAÇ Reborn Nevresim Koleksiyonu fuardaki çevre dostu ev tekstili seçenekleri olarak öne çıkıyor.

CNR EXPO’da 25.’si düzenlenen ve dünyanın sayılı ev tekstili fuarlarından EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na Zorlu Tekstil, 3 ayrı standıyla katıldı.

İnovatif ürünleriyle hayata yenilik katan TAÇ Inova, bu yıl da Evteks’te sıra dışı ve yeni ürünleriyle katılımcılara ev tekstilinde farklı deneyimler sundu. Fuarda, TAÇ Inova standının yanı sıra Zorlu Tekstil standında, perde, nevresim grubu, lisanslı ürün grubu ve banyo grubuna dair en yeni ürünler sergilendi. Zorlu Tekstil bünyesinde yer alan Avrupa’nın en büyük entegre polyester iplik üretim merkezi Korteks ise, EVTEKS Fuarı’nda son teknoloji ürünü olan iplik ve bu ipliklerden ürettirdiği kumaş örneklerini ziyaretçilerle buluşturdu.

TAÇ’tan” Gelecek için Bugün” doğa dostu ürünler

TAÇ Inova’da öne çıkan ürünlerin başında TAÇ Reborn Perde ve Reborn Nevresim geliyor. Sürdürülebilir bir dünya sorumluluğu kapsamında “Gelecek için Bugün” doğa dostu koleksiyonlara imza atan TAÇ, pet şişe ve polyester ipliklerin geri dönüştürülmesiyle üretilen TAÇ Reborn Perde Koleksiyonunun yanı sıra pamuk ve tencel ipliklerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen TAÇ Reborn Nevresim Koleksiyonu ile yaşam alanlarına yenilik getiriyor. Doğa dostu yapısı ile yemyeşil bir geleceğe destek olan Reborn Perde ve Nevresim koleksiyonu evleri taçlandırıyor.