EVTEKS’ten 120 Ülkeye İhracat Olacak

26’ncı kez kapılarını açmaya hazırlanan ve dünyanın dört bir yanından alıcıların ziyaret edeceği EVTEKS Fuarı, gelecek sezon tasarımlarına ve dünya ev tekstili sektöründeki yenilikçi ürünlere de ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin en önemli ticaret merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek EVTEKS, iç piyasanın yanı sıra ABD, Almanya, İran, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, Suudi Arabistan, İtalya, İspanya ve Yunanistan’ın da aralarında olduğu, neredeyse dünyanın tüm ülkelerinden gelecek sektör alıcılarını fuar katılımcıları ile buluşturacak. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in destekleri ile organize edilen fuarda, uluslararası alım heyetleri katılımcılarla B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek.

EVTEKS, fuar esnasında gerçekleşecek ihracat sayesinde sektörün 2 binin üzerinde markasını, 120 ülkedeki son tüketiciye ulaştıracak. 160 bin metrekarelik EVTEKS fuar alanında tülden perde sistemlerine, banyo ürünlerinden uyku ve yatak odası tekstiline, döşemelikten mutfak ve yemek odası tekstiline kadar ev tekstili sektörüne dair her şey sergilenecek.