Ev Tekstili Dünyası 26’ncı Kez Buluşuyor

Oluşturduğu ticaret hacmi ve misafir ettiği uluslararası alıcıları ile Türkiye’nin yanı sıra dünya Ev tekstili sektöründe de söz sahibi EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, sektörü 26’ncı kez tek çatı altında toplayacak.

Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in destekleri ile düzenlenecek olan EVTEKS, 160 bin metrekarelik sergi alanında tülden perde sistemlerine, banyo ürünlerinden uyku ve yatak odası tekstiline, döşemelikten mutfak ve yemek odası tekstiline kadar ev tekstili sektörüne dair her şey sergilenecek. 2 binin üzerinde markanın yer alacağı fuarda, uluslararası alım heyetleri katılımcılarla B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek. Tamamının ticarete dönüşeceği bu görüşmeler, ev tekstili sektörünün ihracat oranlarına da büyük katkı sağlayacak.

Gelecek sezon tasarımlara ve dünya ev tekstili sektöründeki yenilikçi ürünlere de ev sahipliği yapacak. EVTEKS, Mayıs 2022 tarihleri arasında, CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık ve Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSİAD) iş birliğinde organize edilecek.