Bahar Korçan Alternatif Varoluşları ile EVTEKS’teydi

Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS, 25’inci kez CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşti. 23-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen fuarın trend teması ünlü tasarımcı Bahar Korçan tarafından ‘Alternatif Varoluşlar’ olarak belirlendi. ‘Sakin Dokunuş’, ‘Yaratıcı Bakış’, ‘Zevkü Sefa’ ve ‘Yapay-Doğal Deneyim’ trendleri doğrultusunda hazırlanan koleksiyon, fuar alanında kurulan trend alanında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

EVTEKS Fuarı için yaptığı tasarımların vizyonuna katkı sağladığını belirten Bahar Korçan, ev tekstili alanında yaptıkları bu çalışmanın diğer işlerinde de ilham kaynağı olduğunu söyledi. Alternatif Varoluşlar temasını ekibinde yer alan 5 kişi ile birlikte yarattıklarını ifade eden Korçan “Fuarda kurulacak trend alanında ev tekstili ile ilgili oluşturduğumuz bütün fikirleri, en iyi şekilde vurgulayarak öngörülerimizi doğru bir şekilde ziyaretçilere aktarmak istiyoruz. Bu proje bizi çok heyecanlandırdı ve bir o kadar da mutlu etti. Çünkü çalışmalarımız en başından beri çok keyifliydi ve bu sayede de ortaya güzel bir iş çıktı” dedi.

Alternatif trendlere ‘Yaratıcı Bakış’

‘Yaratıcı Bakış’ ile rengarenk bir dünyanın içinde oluşan dinginlik hissi EVTEKS’te kapıları aralayacak. Beklenmedik, cesur, tüm kalıpların dışında, tıpkı bir çocuğun elinden çıkmışçasına özgür ve masum desenler fuarda kurulacak olan trend alanına konuk olacak. Bahar Korçan’ın, renklerin canlı ve farklı birleşiminin zanaatin klasik gücü ve akıllı tasarım anlayışıyla harmanladığı ‘Yaratıcı Bakış,’ el işi dikiş ve teğel detayları, yuvarlak hatları ve kıvrımları, rastgele ve elde çizilmiş geometrik dokunuşları ön plana taşıyor. Örme kumaşlar, jakar ve jakarlı şeritler, tüvit kumaşlar ve desenlerle rahatlık ve konforun harmanlandığı bu trend ile zanaat tekniklerinin tasarım ve kumaşla birleşiminin çocuksu dünyanın eğlenceli ritmi ve hayal dünyasını dışa vurumu göz dolduracak.

Doğal-Yapay Deneyim, fütüristik trendlerle dikkat çekiyor

Doğal kaynakların sınırlılığının farkına varıp, olanı yeni ihtiyaca göre dönüştürme fikrinden yola çıkarak hazırlanan Doğal-Yapay Deneyim’de el dokumasında kullanılan işlenmemiş iplikler ve geri dönüştürülmüş ya da ileri dönüşüm ürünü malzemelerden üretilen ipliklerle üretilmiş kumaşlar oldukça dikkat çekiyor.

Bahar Korçan, gelişen teknolojide dünyayı düşünerek seçimler yapmaya, teknolojiyi insanın ve doğanın kolektif bilinciyle kullanma fikri sonucu ortaya çıkan 3D baskılar ve kabartmalara, tekrar eden desenler ve geometrik şekillere, şeffaf parıltılara, cilalı ve parlak objelerin fütüristik ve gelecek temalı dokularla kullanımına EVTEKS trend alanında ışık tutacak.

Evinize ‘Sakin Dokunuş’

Moda dünyasının ünlü ismi Bahar Korçan, EVTEKS Fuarı’nda ‘Sakin Dokunuş’, ‘Yaratıcı Bakış’, ‘Zevkü Sefa’ ve ‘Yapay-Doğal Deneyim’ trendleri doğrultusunda hazırladığı koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Evinize adım attığınız anda kendinizi dış dünyanın karmaşasından arınmış hissetmenizi sağlamak için düşünülmüş ‘Sakin Dokunuş’, pastel tonların yumuşak ve dingin tınıları, doğal dünyanın rahatlatan var olma hali ile evinizi ısıtacak. Doğa dostu iplik ve kumaşlar, örgüler, keten, selülozik yün ve yünlü kumaşların yer alacağı yumuşak dokulu ev tekstili ürünlerinde ten ile uyumlu, barışçıl ve berrak enerjili objelerden sakin ve sade mobilyalara, Siirt battaniyesi tarzını yansıtan kilimlerden Fas Berberi halısı stilini yansıtan halılara kadar birçok ürün evlerimizin olmazsa olmazları arasında yer alacak.

Evler ‘Zevkü Sefa’ ile şık ve samimi bir duruş kazanacak

Bahar Korçan’ın, Art Deco stilini zevk ve sefa ile bir araya getirerek oluşturduğu ‘Zevkü Sefa’da baskıların zanaat ile birleşiminden doğan oyuncaksı heykeller, cesur ve eğlenceli tasarımlar ve şaşırtıcı duvar kağıtları ile evinize şık ve samimi bir duruş kazandıracak. Kadifenin vazgeçilmez zamansızlığı, bakır ve altının birlikteliği, jakarlı dokumalar, goblen ve muare kumaşlar; yeni lüks anlayışı, deneyim ve bilgiden doğan ustalıkla bir araya gelerek renklerdeki zenginlik ve kışkırtıcılığı gün yüzüne çıkaracak.

Düz çizgiler, geometrik şekiller, aerodinamik biçimli formlar, parlak ve cırtlak renklerle karakterize edilen Zevkü Sefa’da yüzey ve desendeki zenginlik, metalik hareketler, pirinç ve bakırla kombinlenmiş parlak lake mobilyalarla sık sık karşınıza çıkacak. EVTEKS trend alanı, Zevkü Sefa’sına düşkünleri 23-27 Nisan tarihleri arasında misafir edecek.