Milou Ket

EVTEKS’in ABD tanıtımları New York’ta başladı

Dünyanın birçok ülkesindeki ev tekstili alıcısının, özgün tasarımları ve uygun fiyat politikasıyla uluslararası bir marka haline gelen EVTEKS’e ilgisi her yıl artarak devam ediyor. Yurt dışı tanıtımları, doğru ülke, doğru şehir ve doğru zamanda yapılan EVTEKS’in yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısının sistemli bir şekilde artması, fuarın, ülke ekonomisi ve istihdamına da büyük destek vermesini sağlıyor.

Bu yıl nisan ayında düzenlenen ve dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS’i 24 bin 451’i yabancı olmak üzere 81 bin 746’nın üzerinde sektör alıcısı ziyaret etti. Fuarın uluslararası tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yabancı alıcı rakamlarına büyük katkısı oldu. Amerika’dan Çin’e binlerce kilometre uçuş gerçekleştiren CNR Holding yurt dışı pazarlama ve tanıtım ekibi EVTEKS 2020 için ilk çalışmalarını New York’ta gerçekleştirdi. 26. kez düzenlenecek olan fuar, 13 milyar dolarlık ev tekstili ticaretine yüzde yüz katkı sağlıyor.

CNR Holding’in EVTEKS için oluşturduğu profesyonel yurt dışı ekibinin yanı sıra Dubai ve Londra ofisleri üzerinden de yürütülen tanıtım faaliyetleri, özel anlaşmalarla yetkilendirilen 78 uluslararası acente üzerinden de yapılıyor. Bu sayede 21-25 Nisan 2020 tarihinde 26.sı düzenlenecek EVTEKS’in yabancı katılımcı ve profesyonel ziyaretçi rakamlarında da kendi rekorunu kırması hedefleniyor.